Mida kümblustünni valides silmas pidada? 6 olulist punkti, millele tasub mõelda enne soetamist või rentimist

2-minutiline lugemine
Kui oled otsustanud soetada või rentida kümblustünni, on mitmeid olulisi tegureid, mida tasub silmas pidada, et teha õige valik vastavalt enda vajadustele ja soovidele. Selles artiklis vaatleme mõningaid olulisi punkte, millest soovitame valiku tegemisel lähtuda.
Saunaseikluse kümblustünn
Saunaseikluse kümblustünn
 • Suurus ja mahutavus
  Esimene oluline küsimus, mida endalt küsida, kui suurt kümblustünni on vaja? Tünni täitmiseks kuluv veehulk ei pruugi alati olla seotud sellega, kui palju sinna inimesi korraga mahub. Ergonoomilise istumisosaga kümblustünn nõuab täitmiseks oluliselt vähem vett, aga mahutab sama palju inimesi kui sarnase läbimõõduga tünn, mille seinad on püstised. Mugavam kümblemine ja väiksem veekulu pole mitte ainult ökonoomsem, vaid mõjutab märgatavalt tünni täitmisele ja kütmisele kuluvat aega - erinevus võib ulatuda lausa mitmetesse tundidesse.
 • Kütmisviis
  Ahjutüüpe on kümblustünnil erinevaid, kuid levinuim on hetkel puuküte. Puuküttega ahjud jagunevad omakorda veesärgiga ja veesärgita variantideks ning need omakorda välisteks- ja integreeritud ahjudeks. Kütmisaja ja puude kulu osas on efektiivseim neist integreeritud veesärgiga ahi, kuid sellist tüüpi ahjude puhul peab jälgima, et veetase ületaks ülemist ahjutoru vähemalt 10 cm, sest vastasel juhul võib olukord lõppeda ohtlikult.
 • Kümblustünni sisu
  Kümblustünnide sisu valmistamisel kasutatakse erinevaid materjale: puit, klaaskiud (plastik) jne. Puidust tünnid on klassikaline variant ning oma olemuselt väga lihtsad, aga erinevalt plastiksisust peab veepidavuse säilitamiseks neis vett pidevalt sees hoidma, sest muidu tünn ei pea enam vett. Seisev vesi ja poorne puit on soodsaks kasvulavaks mikroorganismidele, mille kontrolli all hoidmiseks on vaja vette lisada vastavaid puhastuskemikaale. Plastiksisuga kümblustünni on sellega võrreldes oluliselt kergem hooldada ning hügieenilisena hoida. Meie hinnangul on parim lahendus praktilisuse ja esteetilisuse osas plastiksisuga ning puidust välisviimistlusega kümblustünn.
 • Paigalduskoht
  Enne kümblustünni soetamist mõelge hoolikalt, kuhu see paigutada. Veenduge, et valitud koht oleks tasane, stabiilne ja toetaks veega täidetud kümblustünni kaalu. Kui kasutad kümblustünni täitmiseks oma kaevu, siis tasub veenduda, et kaev suudab tagada selleks piisava hulga vett.
 • Lisafunktsioonid
  Kümblustünnide valikus on erinevaid lisafunktsioone, mis võivad suurendada mugavust ja naudingut. Mõtle, kas soovid mullisüsteemi, LED-valgustust, helisüsteemi või muid lisaseadmeid, mis muudavad kümblustünni kasutamise erilisemaks. Meie klientidelt saadud tagasiside põhjal saame väita, et kõige suuremat elamust pakub kümblustünni sisene valgustus ja mullisüsteem. Mullisüsteemiga sobib hästi kokku ka vannivaht, mis toob sära silma nii noortele kui ka vanematele tünnisõpradele. Samas tasub silmas pidada, et mida rohkem on lisavarustust, seda rohkem on asju, mis vajavad hooldust.
 • Hooldus ja ohutus
  Veendu, et oled teadlik kümblustünni hooldusest ja ohutusreeglitest. Regulaarne hooldus tagab kümblustünni hea seisukorra ja aastatepikkuse kasutuskogemuse ning ohutusreeglite järgimine tagab, et kasutamine on turvaline.

Eestis on üsna hea kümblustünni tootjate valik ja nende tootevalik on küllaldane. Soetamisele eelnevalt on mõistlik igal juhul kümblustünn endale koju rentida, et saada parim ülevaade sellega kaasnevast. Olgu see paigalduskoha või küttesüsteemi sobivuses veendumiseks või hoopis saada aimu milliseid mugavusfunktsioonid enim rõõmu loovad.

Kas leidsid vajaliku info?