Kümblustünni kütmise ABC: Kuidas kütta tünni nii, et see oleks nauditav?

2-minutiline lugemine
Kümblustünni nautimisel mängib väga olulist rolli vee kütmine sobiva temperatuurini. Selles artiklis anname sulle mõned kasulikud juhised, kuidas kütta kümblustünni ohutult ja efektiivselt ning saavutada veetemperatuur, et saaksid muretumalt nautida kümblustünni kogemust.
Küttepuud
Küttepuud
  • Valmista kümblustünn ette
    Enne kümblustünni kütmist veendu, et tünnis oleks piisavalt vett. Tühja tünni kütmine võib põhjustada nii ahju kui ka plastiksisu kahjustusi. Miinuskraadide juures ei tohi lasta veel ahjus külmuda ning juba külmunud ahjus ei tohi tuld teha.
  • Vali õige küttematerjal
    Kasuta kvaliteetseid kuivi küttepuid, mille pikkus on alla 50 cm. Kuiv puu põleb ühtlaselt ja tõhusalt ning aitab hoida veetemperatuuri stabiilsena. Tule tegemiseks soovitame kasutada süütetablette. Väldi süütamiseks paberi või papi kasutamist, kuna see võib tekitada lenduvat tuhka ja suitsu, mis pole soovitatav kümblustünni läheduses.
  • Reguleeri õhuvoolu
    Veendu, et ahjuuksed oleksid korralikult suletud ning õhuvool reguleeritud vastavalt vajadusele. Kümblustünni ahjul on tavaliselt õhuklapid: avatud õhuklappidega põleb tuli kiiremini, suletud klappidega aeglasemalt. Reguleeri õhuvoolu, et hoida veetemperatuur soovitud tasemel.
  • Saavuta optimaalne veetemperatuur
    Kümblustünni veetemperatuuriks soovitatakse olenevalt ilmast 35-38 kraadi, üle selle läheb pikalt vees olemine ebamugavaks või lausa tervisele ohtlikuks. Talvel võiks küttepuude lisamise lõpetada, kui veetemperatuur on jõudnud 35 kraadini, ning suvel, kui veetemperatuur on jõudnud 30 kraadini. Kui märkad, et vee temperatuur kümblustünnis on juba liiga kõrge ja muutub ebamugavaks, on aeg kütmist aeglustada või peatada. Kui ülekuumenemine on juba toimunud, siis soovitame vett vahetada jahedama veega - lase osa kuuma vett kümblustünnist välja ja asenda see jahedama veega. Talvisel ajal ei ole soovitatud kasutada jahutamiseks lund. Esmapilgul puhtana paistev lumekuhi võib endas peita hoopis muru, puulehti või midagi veel ebameeldivamat.
  • Kütmisele kuluv aeg
    Kütmisaja erinevus on tugevalt mõjutatud ahju küttevõimsusest, vee kogusest ja -algtemperatuurist, ümbritsevast õhutemperatuurist ja küttepuudest. Tegureid on sellest osas küllaltki palju, seega keskendume siinkohal vaid meie poolt pakutavale kümblustünnile, mis on võimeline kütma 1150 liitrit vett sobivale temperatuurile 1,5-2 tunniga, sest kasutusel on tõhusaim tünni sisse integreeritud veesärgiga ahi.
  • Ohutus ennekõike
    Kümblustünni kütmine nõuab alati tähelepanelikkust ja ohutust. Ära jäta tuld valveta ning veendu, et kütmine toimub ohutul kaugusel süttivatest materjalidest.

Lõpetuseks võime öelda, et kümblustünni kütmine on lihtne, kui järgida eelpool välja toodud soovitusi. Leia kümblustünnile sobiv koht, vali õige küttematerjal, reguleeri õhuvoolu ning hoia veetemperatuur sobival tasemel.

Kas leidsid vajaliku info?